APIE GALERIJA STRAIPSNIAI PARTNERIAI KONTAKTAI
1. Namų biblioteka. Savaitraštis Šeimininkė 2009-06-17d. Nr.24 (889). Straipsnio autorė Margarita Briedytė;

"Įprotis pirkti knygų daugiau, nei gebama perskaityti, yra sielos veržimasis į begalybę, ir ši aistra- vienintelis dalykas, kuriuo mes esame pranašesni už gyvūnus"- šitokiais žodžiais biblioteką yra įvardinęs Edvardas Nortonas.
Nors dauguma vyresnės kartos žmonių knygų kaupimą įvardintų, kaip susiformavusį įprotį ne iš žinių troškimo, o iš būtinybės namuose turėti nors šiokią tokią biblioteką, šiandien sugrįžo dar praeitame amžiuje vyravusi tendencija, kai turtinga namų biblioteka atskleidžia finansinį socialinį savininko statusą, jo pomėgius, netgi skonį

2. Širmos. Savaitraštis Šeimininkė 2009-09-16d. Nr.37 (911). Straipsnio autorė Rita Šimelytė;

Iš Japonijos kultūros atkeliavusi širma- puikus sprendimas siekiant išsaugoti interjero modernumą. Jos mūsų akį džiugina minimalismu ir funkcionalumo harmonijos sąjunga. Slenkančios sistemos tinka dekoruoti ypač plačius langus, atitverti dideles patalpas į atskiras zonas.
Širmų sistemą kuria bėgeliais slankiojančios audinio palos, kurios valdomos virvele ar užuolaidų lazdele arba širmos dalys stumdomos tiesiog ranka. Visa medžiaginė širmos dalis "suvažiuoja" į vieną ar kitą lango pusę, priklausomai nuo šeimininko pageidavimo. Galima širmą sustumti ir į abi lango puses, taip langas išlaikys simetriją. Širmos turi aiškiai apibrėžtas dvi paskirtis - funkcionalią ir dekoratyvią. Jos sulaiko stiprius saulės spindulius, apsaugo patalpą nuo šalčio, sugeria dalį kvapų. Jų dėka gyvenamos patalpos tampa neprieinamos ir praeivių žvilgsniams. Šis sprendimas puikus ne tik moderniame interjere, bet ir oficialioje darbinėje aplinkoje.

Širmų sistema tiks žmonėms, trokštantiems daug oro ir šviesos, kad pabudę galėtų pasisveikinti su saule. Tokį įspūdį suteikia lengvų, permatomų audinių palos. Kitiems atvirkščiai, prietemos ir tylos sieną sukurianti širma padės siekiantims ramiai pamąstyti vienumoje su savimi. Kuriant tokią erdvę, tiks tankūs, sunkūs audiniai, tarnaujantys kaip barjeras tarp išorinio pasaulio ir namų jaukumo. Tiems, kuriems patinka originalūs ir niekur kitur nematyti sprendimai, gali būti įdomus mozaikinis širmų dekoro stilius, kai palos susideda iš atskirų dalių, meniškai parinktų pagal spalvą bei faktūrą.Tokiu stiliumi galima sukurti tiek kontrastingus, ryškius, krintančius į akį derinius, tiek kompozicijas, paremtas atspalvių niuansais.

Širma dekoruojama skersiniais strypeliais, plastiko, medžio, metalo detalių akcentais. Siekiant sušildyti erdvę, harmoningai santūrią ir minimalią širmų sistemą suminkštins šalia komponuojamų dieninės ar naktinės užuolaidų draperijų kompoziją.


Nestandartinis, šiuolaikinis ir modernus plastikinių ar stiklinių širmų atgimimas. Stiklo skleidžiama šviesa gali būti matinė, skaidri, spalvota ar net įvairių vitražų, sukurianti saulės šviesos iliuziją. Šis sprendimas yra idealiausias būdas padalinti patalpą į norimas erdves.
Širmos - itin mobili užuolaidų sistema, padedanti nesunkiai sukuti atskirą erdvę ar nuotaiką, juk visą laiką gyventi tokioje pačioje aplinkoje taip pat nuobodu, kaip ir metai iš metų nešioti tą patį rūbą, o nauji būsto apipavidalinimo elementai suteikia teigiamų emocijų ir harmoniją Jūsų sukurtoje namų aplinkoje.

3. Parodoje - tarsi gyvi Afganistano kilimai.

2009-04-21
Į Kauną atkeliavo keturiolika rankų darbo kilimų iš Afganistano. Tradicine šio krašto technika rišti kilimai eksponuojami Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute.

Paroda surengta Lietuvos kariuomenės karo medicinos gydytojų majorų Viliaus Kočiubaičio ir Gyčio Dominaičio iniciatyva. Eksponuojami kilimai, kuriuos, sužavėti jų grožio, Lietuvos karininkai įsigijo tarnaudami Afganistano Goro provincijoje.

Kilimų audimas skurdžiame Afganistano krašte yra vienas iš pragyvenimo šaltinių. Šio krašto moterys juos audžia iš avių, kupranugarių vilnos, dažo natūraliais dažais. "Tie kilimai - kaip gyvi. Atrodo, kad jie kvėpuoja, reaguoja į saulės šviesą, vandenį, drėgmę - nuo šių veiksnių jų spalvos pasikeičia. Juos gaminant, nenaudojama chemija. Ir medžiagos, ir kilimų rišimo būdas - tos pačios, kaip senovėje. Technologijų prasme, tai yra sustojusio laiko šalis", - pasakojo parodos kuratorė Birutė Kaupaitė.

Anot karininkų, šie kilimai atkeliavę iš afganistaniečių namų, yra tiesiog prisigėrę asmeninių istorijų. Kilimus afganistaniečiai tiesia ant grindų, naudoja miegui - juos pasikloja ir jais užsikloja, kabina ant sienų. Šioje šalyje laikomasi tradicijos - kai kilimai surišami, jie tiesiog numetami ant kelio, kuriuo eina žmonės, genami gyvuliai, kol spalvos įsisodrina, įgauna ryškumą. Sakoma, kad šių kilimų grožis, spalvos atsiskleidžia tik po kelių dešimtmečių. Anot parodos kuratorės, spalvos bėgant laikui neblunka dėl naudojamų natūralių dažų.

Žmonių ar gyvūnų atvaizdai šio islamiško krašto mene nevaizduojami. Kilimai skiriasi savo ornamentika, kompozicija. Raštas kuriamas iš daugybės smulkių elementų. Būdinga spalvinė gama - bordo, rusva, melsva, mėlyna, žalia, geltona, garstyčių spalvos. "Spalvinė gama, kai kurie raštų motyvai, elementai primena lietuvių tautodailę, pavyzdžiui, suvalkiečių kaišytinės prijuostės raštus. Lietuva ir Afganistanas - visiškai skirtingos šalys, tačiau paralelių mene yra", - pasakojo B.Kaupaitė.

G.Dominaičio teigimu, Afganistano kilimai puikiai reprezentuoja seną šio karšto kultūrą, meną, turtingą afganistaniečių dvasinį pasaulį, kurio nepaveikė nei nesibaigiantys karai, nei skurdas. Paroda veikia Kauno dailės instituto (Muitinės g. 4, Kaunas) pirmojo aukšto fojė.

Šaltinis: dienrastis Klaipeda

http://www.pramoguklubas.lt/lt/naujienos/parodos/parodoje-tarsi-gyvi-afganistano-kilimai/

http://www.vistytis.puslapiai.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=361:-parodoje-tarsi-gyvi-afganistano-kilimai&catid=1:latest-news

4. Afganistano krašto rištiniai rankų darbo kilimai. Labas rytas, LTV archyvas 2009-10-02. VLC media file.

5. Pagrindiniai dėsniai, siekiant sukurti jaukų būstą.

1. Kambario paskirtis. Nuo kambario paskirties priklausys, koks užuolaidų kabinimo būdas labiausiai tiks: užuolaidos, romanetės, širmos, o gal norėsis tik lango dekoracijos. Svetainė – mūsų namų veidrodis, šioje erdvėje praleidžiame daugiausia laiko, todėl ji turėtų būti itin elegantiška. Miegamasis - erdvė, kurioje labiausiai norisi jaukumo ir šiltumo, todėl geriausiai tiks drapiruota užuolaida, prie jos priderinta lovatiesė bei kalnas pagalvėlių. Nebijokite jų. Jos gali būti visur: ant lovos, ant kilimo, komodos ar tiesiog ant grindų, tvarkingai išdėliotos ar išdykėliškai išsibarstę po Jūsų kambarį.

2. Kambario spalva. Interjere didelę reikšmę vaidina spalva, todėl bet kokio dydžio ar išplanavimo kambarį galima paversti jaukia erdve, tik reikia atrasti patį tinkamiausią užuolaidų koloritą, o tinkamai parinktas kiekvienas atspalvis suteiks skirtingą kambario nuotaiką.

3. Lango kryptis. Langams į šiaurę reikėtų šviesių, retesnių užuolaidų, šviesios spalvos optiškai didina kambarį. Saulėtame kambaryje tiks tankesnės užuolaidos.

4. Kambario dydis. Mažam kambariui nepatartina rinktis tamsių, labai ryškių spalvų, stambių raštų užuolaidų, čia geriausiai derėtų romanetės, jos tvirtinamos prie lango į sieną ar lango nišą, todėl kambario erdvė nesumažės. Didelis erdvus kambarys gali pasipuošti ryškesnėmis spalvomis, dideliais raštais bei didele pakabinimo būdų galimybe. Žemas kambarys geriausiai atrodys jeigu jį papuošime vertikaliomis linijomis dekoruota užuolaida, ją patartina kabinti prie lubų tvirtinamais bėgeliais.

5. Privatumas - labai svarbus kiekvienam, todėl kuriant dizainą išsakykite savo pageidavimus ir mes parinksime patį optimaliausią variantą, nes kuriant lango dizainą, negalime nekreipti dėmesio į vaizdą easntį už lango.
Vieni gyvename daugiabutyje, kur mus iš visų pusių stebi kaimynai, kitų langai atsiveria į pušyną. Vieniems atrodo, kad juos visi stebi, o kiti į šalia gyvenančius kaimynus nekreipia jokio dėmesio.

6. Kaip puošiasi džiazo mėgėjos. http://www.alfa.lt/straipsnis/10355273/?Kaip.puosiasi.dziazo.megejos.=2010-05-04_07-06